Wenezuela: odkryto najrzadsze zwierzę świata!

Wenezuela: odkryto najrzadsze zwierzę świata!
animal
Jedyna zachowana fotografia odkrytego zwierzęcia.

W mętnych wodach wenezuelskiej rzeki Orinoko, nieopodal dopływu Guaviare naukowcy brytyjscy odkryli w minioną sobotę najrzadsze zwierzę świata.
- Nie dość, że zwierzę to występuje bardzo rzadko (spotkaliśmy je po raz pierwszy), to w dodatku bardzo trudno je zauważyć – mówi Profesor Julio Miguel Hernadez Mendoza, naukowiec, zoolog, treser małp, smakosz kawy i świeżego czosnku.
- Poprzednio za najrzadsze zwierzę uważaliśmy meduzę, która składa się w 95% z wody. Jednak odkryte przez nas zwierzę składa się w wody w 99,9%. Dlatego tak trudno je zauważyć. Dodatkowym problemem jest płochliwość tego sympatycznego stworzenia – kiedy się czegoś przestraszy – kompletnie rozpuszcza się w wodzie. Taki kamuflaż ma – dodaje Profesor Mendoza.

Dramat w Anglii: Pielucha wchłonęła całe niemowlę

dramat
Niemowlę (fragment)

Wczoraj w Birmingham pieluszka typu pampers w ciągu nocy wchłonęła całe niemowlę.
- Kiedy obudziłam się nad ranem – mojego dziecka po prostu nie było.
W łóżeczku leżała jedynie napęczniała od wilgoci pielucha oraz śpioszki
- relacjonuje zapłakana Courtney Grant (22), mama niemowlęcia.
- Oczywiście wiedziałam z reklam, że te pieluchy są wyjątkowo chłonne, jednak nie zdawałam sobie sprawy, że aż do tego stopnia. Moja babcia wspominała, co prawda, że najlepsze są pieluchy tetrowe, jednak do wczoraj byłam pewna, że warto iść z duchem postępu. Dopiero teraz rozumiem, że pielucha tetrowa zadziałałaby tutaj niejako jak sitko – i dziecko mimo, że lekko odsączone, znalazłabym rano na swoim miejscu, czyli w łóżeczku – szlocha pani Grant.

- Człowiek składa się w 70% z wody – i dotyczy to również niemowląt. Młode mamy często zapominają o tym fakcie i bezkrytycznie używają bardzo chłonnych pieluch. Mam nadzieję, że przypadek pani Grant otworzy oczy matkom, które kierowane dobrymi intencjami pozostają bezkrytyczne w stosunku do reklam telewizyjnych – powiedział Aaron Moore (55), pediatra.

Nastąpi koniec świata

kometa
Alieksiej podczas lotu

Według przewidywań brytyjskich naukowców nastąpi koniec świata. Podobnego zdania są środowiska naukowców rosyjskich, choć zazwyczaj bywają nieco ostrożniejsze w swej ocenie. Z kolei naukowcy amerykańscy nie pozostawiają nawet cienia wątpliwości: “Koniec świata nastąpi z pewnością”. Japończycy zdają się jedynie potwierdzać stanowisko Amerykanów. Podobnie naukowcy peruwiańscy i rumuńscy.

Wiele publikacji naukowych zostało ostatnio poświęconych zbliżającej się do Ziemi olbrzymiej komecie “Alieksiej”, która, jeśli uderzy w naszą planetę, to będzie wielki huk.

************************************************************

Polacy kapryszą w kwestii wypoczynku urlopowego

zielone
Urlop na Zielonej Wyspie

- Wielu naszych rodaków zdecydowało się spędzić wakacje na tzw. “Zielonej Wyspie” – mówi Barbara Wierzba (38), właścicielka biura podróży “Wypad” z Działdowa.
- Polacy stają się coraz bardziej kapryśni, na każdą ofertę reagują “za drogo”, albo “może w przyszłym roku”. Grymaszą, by na koniec zdecydować się na działkę i grilla, co (nieco może żartobliwie) nazwaliśmy “Zieloną Wyspą”. Jeden z naszych niedoszłych klientów powiedział wręcz, że miejsce spędzania urlopu wybiera pod kolor samochodu – dodaje nieco sfrustrowana tą sytuacją Wierzba.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Skandal w paryskiej galerii

luksfery
Większy fragment dzieła z francuskiej wystawy

Podczas otwarcia Międzynarodowej Wystawy Sztuki Nowoczesnej w Paryżu miało miejsce wydarzenie, które już teraz nazywane jest skandalem roku w środowiskach artystycznych stolicy Francji.

- Szczyt sezonu wernisażowego jeszcze przed nami – a tu proszę – jaka historia – mówi nie umiejący ukryć oburzenia francuski marszand i koneser pieczonych perliczek mesje Alain Bernard Mohtenie (55).
- Siedzieliśmy sobie właśnie z kolegą na zimnym o tej porze roku kaloryferze i popijaliśmy Bordó Cashan, kiedy nagle dotarło do nas, z jak ważnym dziełem mamy do czynienia. Nienachalnie podana “Ściana” (franc. “mur”) z luksferów uderzyła nas swym przesłaniem tak niespodziewanie, jak gwałtownie. Stała się rodzajem mentalnej nawałnicy, czymś na kształt wyrzutu sumienia, metamorfozą duchowego jestestwa. Zazwyczaj półprzezroczyste luksfery zostały z całą brutalnością i konsekwencją zamalowane ordynarną olejną farbą – zwalając wrażliwego odbiorcę z nóg, odbierając mu nadzieję, bezwzględnie orając psyche.
I wtedy wszedł ten emigrant z Jugosławii nie zapłaciwszy za bilet. To skandal – podkreśla wzburzony Mohtenie.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl